BELGIAN SAILING – SAILING AWARDS 2019.

21/02/2020 – BRYC (Brussels Royal Yacht Club)
foto’s Georges Janssens

Van klein tot groot werden vandaag heel wat zeilers in de bloemetjes gezet voor hun prestaties in 2019.

vlnr: Rome Robert (vice president FFYB), Clouwaert Michel (commodore BRYC) en François Goubau (voorzitter Belgian Sailing)

—————————–

De awards die werden toegewezen gingen over zes categories:
– Manager of the year
– Sailer of the year – female
– Sailer of the year – man
– Sailer of the year – talent
– Sailing Team of the year
– Surfer of the year
En tot slot werd ook nog een Fellow Jacques Rogge verkozen.

Genomineerd voor Manager of the year

Een erg geëmotioneerde Dirk Sledsens zegde nog dat hij deze award kon krijgen door steeds goed te luisteren naar de zeilers.


Sailor of the Year – female: de genomineerden:
– Emma Plasschaert  – Laser Radial Woman
– Marie-Amélie Lenaerts  -Mini Transat 2019

Emma Plasschaert werd verkozen als vrouwelijk Sailor of the Year. Omdat zij momenteel in Australië vertoefd voor de wereldkampioenschappen sprak ze een dankwoord uit via een videoboodschap.


Sailer of the year – man: de genomineerden:
– Jonas Gerckens (Class 40/Mixed Double Handed Olympic Class)
– Simon De Gendt (Laser Radial Men)
– Wannes Van Laer (Laser Standard)
– Thibault Raeymakers (Mini Transat 2019)
– Albert Lagneaux (Mini Transat 2019)

Ook Simon De Gendt sprak zijn dank uit via een videoboodschap.


Sailer of the year – talent: de genomineerden:
– Eline Verstraelen  – Laser Radial Woman
– Vic Rossel  – Optimist Class
– Kilian Vermeersch  – Europe Class
– Tom Lepiece  – Laser Radial Man


Sailing Team of the Year: de genomineerden:
– Isaura Maenhaut – Anouk Geurts  – 49FX
– Tontin Pups Sailing Team – Keelboats
– Lucas Claeyssens – Anne Vandenberghe – Nacra 15
– Yannick Lefebvre – Tom Pelsmaekers – 49er
– Jonas Gerckens Volvo Sailing Academy – Mixed Offshore Olympic Keelboat


Surfer of the Year: genomineerden:
– Vincent Valkenaers  – Windsurfing Speed
– Thomas Broucke – RS:X Foiling Windsurfing
– Yentl Caers  – Freestyle Windsurfing
– Cyril Evrard  – Slalom and Speed Windsurfing
– Jonathan Bultynck – Bic Techno & Racing Windsurfing
– Patric Roelandts – Raceboard Windsurfing


En tot slot werd nog de Fellow Jacques Rogge bekend gemaakt: Sadi Claeys voor zijn jarenlange inzet in de zeilerswereld.


Heel wat zeilers, en opmerkelijk veel jonge zeilers, kregen nog een speciale vermelding voor hun prestaties in de verschillende zeilklassen.
Niet iedereen kon aanwezig zijn maar de hiernavolgende foto’s spreken voor zichzelf.

Bart van Hooreweghe, voorzitter WWSV (Wind en WaterSport Vlaanderen)

En het publiek zag dat het goed was…

Lijst van de Belgische zeilkampioenen: http://inshore.yachtweb.be/?page_id=11110