– Nautisch bericht 25/020 Antwerpen Stadshaven
– foto Mexicobruggen © Georges Janssens –

Wegens een technisch defect zijn de Mexicobruggen (oost + west) in de Stadshaven in Antwerpen momenteel buiten dienst. De bruggen kunnen niet meer gesloten en vergrendeld worden. Techniekers van Equans zijn in opdracht van de stad bezig om de storing zo vlug mogelijk te verhelpen.

In afwachting hiervan werden beide Mexicobruggen in open stand geplaatst.

Periode: van maandag 23 juni 2025 om 14 uur tot nader order

Openstaande Mexicobruggen met rode licht dat mag genegeerd worden!

Maatregelen naar scheepvaart:

De scheepvaart krijgt toelating om in beide richtingen de Mexicobruggen door te varen onafgezien van de getoonde scheepvaartsignalisatie.

  • Verminder je snelheid en benader de brug met voorzichtigheid.
  • Controleer of je schip voldoende ruimte heeft om onder de brug door te varen.
  • Houd rekening met eventuele tegenliggers.
  • Luister je marifoon uit via VHF-kanaal 69 voor eventuele instructies of waarschuwingen.

Voor meer informatie kan de scheepvaart terecht bij het ‘Meldpunt Stadshaven’ via VHF-kanaal 69.

Maatregelen naar landverkeer: het landverkeer (incl. De Lijn) kan momenteel geen gebruik maken van de Mexicobruggen. Voor meer informatie wordt verwezen naar www.slimnaarantwerpen.be

Lees ook: https://www.gva.be/atv/antwerpse-taverne-kerkschip-klaagt-sluiting-mexicobrug-aan-we-verliezen-meer-dan-50-van-onze-omzet/74034379.html

Kattendijksluis

Ook de brug over de Kattendijksluis is defect: lees hierover: https://inshore.yachtweb.be/?p=18401